Ditë e zezë për futbollin shqiptar, humb jetën futbollisti dhe trajneri i madh (Foto)

Futbolli shqiptar ka humbur një tjetër personalitet të çmuar. Ish-trajneri i Tomorit, Andrea Xheblati është ndarë nga jeta ditën e djeshme.

Lajmi për vd.ekjen e legjendës beratase është bërë publik nga vetë klubi i Tomorit nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. Xheblati drejtoi skaudrën beratase për plot 15 vite, teksa në vitin 2017-të u nderua me certefikatë mirënjohje nga kryetari i bashkisë, Z.Petrit Sinaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *