Kush është biznesmeni shqiptar që i moren “bishat luksoze” dhe mijera euro sot ne mengjes?

Marjet e makinave janë kthyer në një ngjarje të përditshme në vend. Ndoshia e radhës ka ndodhur orët e para të mëngjesit të së dielës në qytetin e Patosit.

Nga sa bëjnë me dije burimet, vjedhja ka ndodhur në orën 3 të mëngjesit. Kohë kur autorët kanë hyrë në biznesin e Medi Kurteshit.

Autorët kanë mundur të hyjnë në subjektin në fjalë duke vj.edhur dy automjete, njëri tip “Audi” kurse tjetri “Land Rover”.

Veç automjeteve të vj.edhura rezultojnë që të jenë marrë edhe 2800 euro dhe 60.000 lekë.

Nga sa ka bërë me dije pronari i subjektit ku ndodhi g.rabitja, rezulton se ai nuk ka asnjë konflikt të hapur e për pasojë nuk ka idenë se kush mund të ketë hyrë në subjektin e tij.

Policia e Patosit ka nisur nga hetimet e rastit, teksa janë sekuestruar edhe kamerat e sigurisë.

leave a reply