‘Italianët do njohin muzikën shqiptare’, flasin binjaket që po çmendin Italinë

Sot, në Sallën e Palit VI, në Vatikan, u takuan me Papën më se 6000 pjesëmarrës në shtegtimin e arbëreshëve të Eparkisë së Ungros. Mirëseardhja e përzemërt e Françeskut. I gëzuar për këtë pritje, po i drejtoj secilit nga ju mirëseardhjen time të përzemërt. Me […]

1 month ago
‘Italianët do njohin muzikën shqiptare’, flasin binjaket që po çmendin Italinë

In viaggio per l’Albania a promuovere il mio libro di poesie mi fermo come sempre a Kruja, la mia città, per incontrare degli amici. Questa volta uno di loro, l‘amministratore dell‘ufficio dell’informazione per il turismo “Kruja infopoint” Olsi Pengili, mi informa che da una settimana […]

1 month ago
‘Italianët do njohin muzikën shqiptare’, flasin binjaket që po çmendin Italinë

Fëmijët fitojnë shumë kur shkojnë në parashkollor, sepse ata ju ekspozohen numrave, letrave dhe formave. Por, më e rëndësishmja, ata zhvillojnë aftësi sociale dhe emocionale dhe mësojnë se si të bashkohen me fëmijët e tjerë, të ndajnë dhe të kontribuojnë. 1. Siguron bazë për të […]

1 month ago
‘Italianët do njohin muzikën shqiptare’, flasin binjaket që po çmendin Italinë

“1001 pse” dhe “Në kurthin e Piter Pan” Të dyja këto emisione janë transmetuar në kohë të ndryshme por kanë të njëjtin format. “1001 pse” është transmetuar në Top Channel në vitin 2011 ndërsa “Në kurthin e Piter Pan” nisi edicionin e parë vitin e […]

1 month ago

E kritikojn për fustanet shumë të shkurtër, por ky reagim i Arbana Osmanit nuk pritej

Dy javë më parë ndjekësit e kritikuan Arbana Osmanin për paraqitjen e saj në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”. Moderatorja kishte zgjedhur një fustan ngjyrë rozë pastel, që për ndjekësit e saj në Instagram ishte shumë i shkurtër. “Arbana je më e mira […]

Ai kërkohet për vete nga policia, por reperi i njohur bën deklaratë të papritur për Stresin

Ai u vu në pr.anga disa kohë më parë në një superoperacion nga policia shqiptare. E prej asaj dite ndodhet pas hekurave. Lirinë e tij nuk e duan vetëm familjarët. Stresit i ka dalë në mbrojtje publikisht reperi Fero. Me anë të një postimi në […]

Deshton Basha! Një tjetër deputet i opozitës nuk e djeg mandatin?

Pas djegies së mandateve nga deputetët e Parlamentit, bëhet me dije se janë plot 11 kandidat nga PD dhe LSI që nuk kanë firmosur formularin për të hequr dorë nga mandate. 11 kandidatët i bashkëngjiten në këtë mënyrë 4 deputetëve që ende nuk kanë firmosur. […]

“Doja ta humbisja vi.rgjërinë me princin e kaltër, por prindërit…”, Shqiptarja rrëfen historinë e tmer.rshme qe mezi besohet

Kohët e fundit disa raste përdh.unimesh të vajzave të mit.ura janë regjistruar në Shqipëri, duke lënë tek ato tra.uma që ndoshta pak kush mund t’i imagjinojë. Në fakt i tillë është edhe rasti i një vajze, e cila për JOQ Albania ka rrëfyer historinë e […]

Rama i veshur me xhupin e Liverpool-it, trajneri Jurgen Klopp bën gjestin që nuk ua merr mendja (Foto)

Edi Rama përfundon në lupën e Jurgen Klop, trajnerit gjerman të Liverpulit që po udhëheq kampionatin anglez dhe ka ngritur peshë tifozërinë e “The Reds”, që shpreson të fitojë titullin kampion pas 28 vitesh mungesë. Klop i ka dedikuar një status në profilin e tij […]

“Çfarë do ti këtu?” Lulzim Basha f.lliqet keq ne Shkoder, ja cfare ndodhi (Video)

Ditën e sotme kreu i demokratëve, Lulzim Basha është takuar me qytetarët e Shkodrës, ku edhe i ka ftuar të rrëzojnë Edi Ramën dhe qeverinë e tij. Por gjatë këtij takimi, Lulzim Basha është përballur me një incident të vogël, teksa ishte duke ecur në […]

“Ambulanca të mbushura me dro.gë?!”, del lajmi i keq ja kush e ka keq punën tani

Brenda pak muajsh pa fr.ikë mund të thuhet se do të marrë fund “udhëtimi shpesh jo për punë” i autoambulancave në vendin tonë, përfshirë edhe qarkun Shkodër. Urgjenca kombëtare ka vendosur të monitorojë çdo lëvizje të autoambulancave në vend, kjo pas sinjalizimeve se shoferët e […]

Arzu dj.eg provat që Kaja ka kundër saj ne menyren me te pabesueshme, ja ç’do ndodhë nesër në Xhenet

Arzu mëson se Kaja ka vr.arë padashje gruan e ar.mikut të tij, Xhihan, dhe se tani Xhihan kërkon ha.kmarrje ndaj Kajas. Arzu vihet në kërkim të Xhihanit, pasi ajo ka prova që fajësojnë Kajan për vr.asjen e gruas së tij. Kaja ndjen mungesën e Xhenetit, […]