Shqiptari bën namin në Angli / E go.det pas koke dhe më pas hedh nga 20 kate anglezin që po punonte

Një 23-vjeçar shqiptar ka rënë në pr.angat e efektivëve pasi akuzohet nga autoritetet britanike për v.rasje.

I riu me inicialet E.S banues në Xhafzotaj, Shijak, akuzohet se ka vr.arë një punonjës britanik, i cili punonte në ndërtim.

47-vjeçari John Woodward, ra nga një ndërtesë në rikonstruksion në Londrën Qendrore.

U mendua se ai kishte rënë aks.identalisht nga çatia e ndërtesës ku po punonte, në zonën e Hatton Garden ngjarje e ndodhur më Prill të 2018-ës.

Fillimisht u mendua se ngjarja ishte a.ksidentale, por ekzaminimi mjeku-ligjor vërtetoi se ai ishte go.ditur pas koke me një mjet të fortë dhe më pas ishte hedhur nga një lartësi e konsiderueshme.

Mbeten të paqarta shkaqet që e çuan të riun shqiptar për të v.rarë ndërtuesin 47-vjeçar.

Ngjarja ka bërë jehonë në mediat britanike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *