U vetëd.orëzua në polici, i dashuri i Elvana Gjates ben deklaraten e pabesueshme

Vetëdotëzohet në Policinë e Tiranës, Ervin Mata, i përfshirë në vr.asjen e ndodhur në ish-Bllok në Tetor të vitit 2018. Report Tv mëson një pjesë të dëshmisë që Mata ka dhënë në polici. Ai është shprehur se nuk ka lidhje me vr.sjen e ndodhur, dhe se nuk ka që.lluar. “U largova se u fri.kësova, por nuk kam që.lluar. Mua më su.lmuan”, – mësohet të jetë shprehur Mata.

Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën e ish-bllokut në Tiranë, mbrëmjen e 4 tetorit të vitit 2018. Në një lokal u që.llua për vd.ekje Fabjol Gaxha, ndërsa mbetën të pl.agosur Ervis Martinaj dhe Eljo Hato. Gaxha dyshohet se u që.llua për vd.ekje nga ish-komandoja Mervjol Bilo, i cili vijon të jetë ende në kërkim. Ervin Mata u vetëd.orëzua këtë të shtunë në policinë e Tiranës.

Grupi i Ervin Matës u për.lesh me grupin e Martinajt në lokal, ku u shënua një vi.ktimë. Ervi Mata, është i dashuri i këngëtares së njihur Elvana Gjata. Sipas hetimeve të kryera deri më tani, dyshohet se Fabjol Gaxha u që.llua për vd.ekje nga ish-komandoja Mervjol Bilo.

Shkak i dyshohet të ketë qenë prishja e paz.areve të dr.ogës, ku i përfshirë është edhe Eldi Dizdari, kushëri i Arbër Çekajt, i cili ishte pronari i kontenierit me 613 kg ko.kainë të fshehur ndërmjet bananeve, që u bllokua në Durrës në fundin e shkurtit të kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *