Ju prishi festen ne lokal, Pogradecaret dhunojne efektivin e policise

Një punonjës policie ka rënë pre e dhunës së tre personave në Pogradec. Tre të rinjtë kanë qenë duke festuar në një lokal ndërsa ka ndërhyrë policia për t’i ndaluar.

Të rinjtë kanë kundërshtuar policinë duke mos pranruar të ndërpresin festën ndaj edhe janë konfliktuar me ta. Gjatë konfliktit njëri prej policëve ka mbetur i pl agosur ndërsa njërit prej të rinjve i është gjetur një armë e ftohtë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në lagjen nr. 2, në katin e parë të banesës së shtetasit F. B., kanë konstatuar të hapur në kundërshtim me Aktin Normativ, një lokal, brenda të cilit ndodhej ky shtetas me dy shtetasit e tjerë K. T., dhe N. K.

Tre shtetasit e mësipërm, kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë, duke mos iu bindur urdhrave të tyre për kontrollin e lokalit dhe shoqërimin për në Komisariat. Gjithashtu gjatë kontrollit fizik shtetasit K. T., iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë e ftohtë (thikë).

Në përfundim të veprimeve të para, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. B., 19 vjeç, ndaj të cilit u mor edhe masë administrative sipas Aktit Normativ, neni 3, pika 7, shtetasit K. T., 20 vjeç, si dhe N. K., 19 vjeç, (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja me dhunë”), banues në Pogradec.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Kundërshtimi me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *