Policia në Tiranë dh.unon barbarisht adoleshentin, qytetarja: E rr.ahën për v.dekje!

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Tiranë ndërsa një adoleshent ka rënë pre e dhunës së policisë së shtetit.

Denoncimi është bërë nga një qytetare e cila ka bërë edhe filmimet në video.

Sipas saj disa fëmijë po luanin në oborr në lagjen pranë ish parkut të autobusave ndërsa policia ka mbërritur dhe u ka kërkuar të hyjnë në banesë. Sipas saj djali nuk është bindur dhe është rrahur brutalisht prej tyre derisa ka humbur ndjenjat.

Të paktën tre efektivë kanë kapur forcërisht adoleshentin të cilit i kërkojnë të futet në makinë dhe mos bëjë rezistencë, ndërsa banorët dëgjohen teksa u thonë:

Lëshojeni more lëshojeni!
Po ashtu në video dëgjohen policët që thonë: Hiqeni telefonin, largohuni!

Mesazhi i qytetares:

Dhunohet mizorisht i minturi tek ish parku i atobuzave na tmerruan kafshet e dreqit une po degjoja nga pallati zhurma femijesh po loznin me pas erdhi policia e i ka then dicka per te ndaluar ose per tu futur brenda e ata skn degjuar kapen vtm njerin e kan rrahur per vdjekje ne hyrje te pallatit me pas kan terhequr per ta futur ne makine edhe ai qe bertiste thoshte me ndihmoni ….me pas i ra tfiket ateher e moren. Na tmerruan nuk ishte me shum se 16 17 vjec. Ne moment tgjith po kapnin vidio doli policia ti thoshte fshini vidiot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *